יום ש', כה’ באלול תשע”ד
תגובות: -1   צפיות: -1
Comments: -1   Hits: -1
ברכת מנהלת בית הספר
עם כניסתה של שנה חדשה מאחלת מכל הלב והנשמה מי ייתן שתהיה זו שנת ברכה שנת בריאות אושר והרבה הצלחה. עם הרבה סבלנות והבנה. שנדע לחיות בשקט ובשלווה בשלום עם עצמנו ועם הסביבה. שנדע לסלוח, לשכוח ולהשלים עם הדברים שלא תמיד איתם אנו מסכימים או מקבלים. בפתחה של השנה החדשה הבאה לטובה נתפלל ונייחל, כמו תמיד שתהייה שנה טובה מקודמתה. שרה שושני
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
החודש נערכו בשערי צדק כמה אירועים מיוחדים. האירוע האחרון היה אירוע מרגש ומהנה שהיה השבוע הוא טיול שנתי שאורגן ע"י "בית הספר שליד מחלקות הילדים מרכז הרפואי שערי צדק ירושלים" ועמותת "שמחה לילד". הטיול יועד לילדים החולים במחלות כרוניות מגיל 6 עד גיל 18. הטיול נערך בליווי צוות בית הספר ואחיות המחלקות השונות. יצאנו שני אוטובוסים מלאים עד אפס מקום. היום התחיל בפארק הירקון בתל אביב ושם שיטנו בסירות ואכלנו ארוחת בוקר טעימה שהוכנה ע"י המטבח של שערי צדק. בהמשך, נסענו למוזיאון הילדים בחולון. שם התחלקנו לקבוצות לפי גיל ונכנסנו לתערוכות שונות: "דיאלוג בחשכה", "חייזרים" "הזמנה לשקט". אכלנו ארוחת צהרים טעימה שנתרמה ע"י "הולי בייגל" סניף תלפיות. הילדים הצטלמו וקבלו מגנטים עם חוויותיהם מהטיול. סיימנו את היום עייפים ומאושרים.
קרא עוד...
טיול של תקוה ומרפא לילדי דיאליזה ונפרולוגיה
חזרנו מהמחנה צפון של 3 ימים.והיה לנו שלשה ימים מלאי חוויות, עצמה וכוח, למרות לבטים באם להוציאו לפועל עקב המצב הביטחוני.רק אחרי שיצאנו, הבנו כמה חשוב היה לצאת וכמה כוח זה נתן לילדים. הטיול היה משחרר וכיפי.תודה לד"ר מיכאל שליווה את הטיול והעניק את עזרתו הרפואית גם בשעות הקטנות של הלילה.תודה לאחות האחראית נעמי עציוני שתמיד מסייעת לנו להוציא את הטיול ועושה הכל שכמה שיותר ילדים יצאו וייהנו. תודה לשרה האחות שלא נחה לרגע והכל בחיוך ובהרגשה כיפית....ורצה מילד לילד ועמדה כל הזמן עם יד על הדופק, עם זה במשקל ועם זה בהחלפת תחבושת.תודה למיכל עו"ס שלאורך כל הטיול תומכת, מסייעת ונותנת אוזן קשבת לכל בעיה. תודה לפרו' פרישברג ולאחות נעמי מיזליש.ולכל צוות אחיות הדיאליזה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
20:10 (26/01/14) אסנת ויינפלד
לכבוד יום המשפחה יצרו הילדים פרחים מסול, קלקר צבעוני ומקלות במרחב החינוכי שבמחלקה
השבוע יצאו ילדי נפרולוגיה והמודיאליזה לטיול לאילת לשלושה ימים. הטיול נערך ביוזמת "תקווה ומרפא" עמותה התומכת בילדי נפרולוגיה והמודיאליזה. הילדים ביקרו באתרי אילת השונים ונהנו. ישר כוח לכל התומכים והעוזרים במלאכה.
קרא עוד...
קרא עוד...
דבורים, מלכתם והכוורת כולה הגיעו לבית החולים לסדנאת היכרות עם יוסי אוד. יוסי הראה לילדים את הדבורים דרך כוורת מיוחדת בעלת דופן שקוף. הילדים צפו בדבורים העמלות בכוורת. הם מדדו בגדי כוורנים ושמעו על אורחות הגידול המיוחד. גידול הדבורים מתוך "אהבה" - לפי דבריו של יוסי אשר מתווה את אופן הגידול ההוליסטי של הדבורים.
קרא עוד...
ביקור הגב' פמלה ביאלק מייסדת ארגון צדקה Crafting For a Cure
הגב' פמלה ביאלק מייסדת ארגון צדקה Crafting For a Cure ביקרה בבית הספר שליד מחלקות הילדים במרכז הרפואי שערי צדק. היא העבירה סדנת חרוזים במועדון הילדים לילדים המאושפזים. חומרי היצירה לסדנה נתרמו מטעם הארגון אותו היא מייצגת - אנו מודים לה ולארגון שהגיע אלינו מקרב לב - Thank you Pamela, we wish you all the best.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
הכינוס השנתי של המרפאה לסוכרת נעורים
הכינוס שבנושא סוכרת מסוג 1 נערך השנה ב"גן החיות התנכ"י" בירושלים. לכינוס הגיעו משפחות וילדים והשתתפו בפעילויות שונות בגן ובהרצאות של הצוותים המטפלים. בפאנל המומחים ישבה מטפלת בבע"ח - חמדה, שהסבירה על העבודה הטיפולית בילדי סוכרת נעורים. היא הציגה את יחודיות העבודה הטיפולית בילדים המתמודדים עם סוכרת כשמדובר בחיות שבעצמן רגישות לסוכר, כמו הדייגו.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
תערוכה המקוונת המוצגת כאן "האחר בבית החולים" היא חלק מפרוייקט שנעשה במחלקת אשפוז יום ילדים. זוהי תערוכה של ציורי ילדים בנושא השנתי של משרד החינוך - האחר הוא אני. במשך החודשים האחרונים הוזמנו ילדי המחלקה להשתתף בתערוכה. בליוויה של מטפלת באמנות אסנת, הם הביעו ועיצבו כל אחת ואחד את פניהם על גבי בריסטול. תהליך העבודה היה אישי בטכניקות ציור מעורבות. ציורים אלו מוצגים גם בפלקט אחד בכניסה למחלקה. תוכלו להקיש על PLAY כדי לצפות ביצירות הילדים.
מועדון הילדים ליד מחלקות הילדים
אשפוז יום עבודות הילדים מאוחדות בלוח בנושא "האחר בבית החולים"
תגובות: -1   צפיות: -1
ראשי קלקר בנושא "האחר בבית חולים"ילדים יוצרים ראשיהם בזמן אשפוז במרכז הרפואי שערי צדק
קרא עוד...
מילים וביצוע של שולי נתן לשיר קיימים 7 ביצועים נוספים
קרא עוד...
קרא עוד...
חגים
אנו חוגגים יחד עם הילדים המאושפזים את חגי ישראל בבית הספר שליד מחלקות הילדים במרכז הרפואי שערי צדק.אנו אופים את מאכלי החג בכל כיתה ומחלקה, יוצרים יצירות המותאמות לחג ועובדים על דפי עבודה בנושאי החג.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
ט"ו בשבט במועדון הילדים
ילדים מעטרים עציצים
הכנת ריבת תפוזים
הכנת עוגות תפוזים לכבוד החג
Comments: -1   Hits: -1
במועדון הילדים
במחלקת המודיאליזה ילדים
הכנת לביבות במועדון הילדים
הכנת לביבות במועדון הילדים
Comments: -1   Hits: -1
ספר הכנה לניתוח וטיפולים חודרניים
צוות ביה"ס מכין את ילדים המגיעים לניתוח אלקטיבי (מתוכנן) כשבוע לפני מועד הניתוח, כחלק מתהליך "טרום ניתוח".במטרה לתאר את התהליך של יום הניתוח, להראות את הסביבה, לענות לשאלות, לתת מידע. ובכך להוריד חרדות ולהגביר את שיתוף הפעולה עם הילד. ההכנה נעשת באופן פרטני עם הורה ומותאמת לגילו ולצרכיו של הילד. בסיומה, הילד מקבל מתנה וחוברת צביעה עם סיפור מתאים.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
טיפולים באמנויות הם טיפולים רגשיים המשלבים הבעה מילולית עם הבעה אמנותית בתנועה, אמנות, ריקוד, מוזיקה וכדומה לשם ביטוי התחושות שאנו חווים. תפקיד הטיפול הוא סיוע בהתמודדות בפני משברים, הפרעות ומצוקות נפשיות. בשל העיסוק ביצירה ועשייה, הטיפול באמנויות מתמקד לא פעם בכוחות האדם, ובפוטנציאל הקיים שבו.טיפול באמצעות בעלי חיים
קרא עוד...
טיפול במוזיקה   |  טיפול באמנות   |  טיפול בבעלי חיים
דף מידע לילדים המאושפזים ולהוריהם
לראות קובץ מצורף
מה ילדים צריכים לדעת על כליות?   |  מה ילדים צריכים לדעת על סוכרת?
מה ילדים צריכים לדעת על מחלות מעי דלקתיות?
وظيفة الكلى بجسم الانسان תפקיד הכליה בגוף האדם
קרא עוד...
דיון על שלמות גוף ונפש
קרא עוד...
קרא עוד...
עמותת "שמחה לילד" מסייעת לילדים החולים במחלות כרוניות וגנטיות בשיקום ארוך. העמותה מלווה את הילד החל מאשפוזו הראשוני, דרך תהליך השיקום תוך בניית סביבה חברתית. בנות השירות מטעם העמותה הן שיוצרות את הקשר עם הילדים במרכז הרפואי שערי צדק.
קרא עוד...
בשנים האחרונות צוות בית הספר מעורב בפרסום העבודה בבית חולים ומאפייניה היחודיים. להלן מספר פרסומים בתחום הטיפול הרגשי בבית החולים שהתפרסמו בירחונים וכתבי עת שונים במהלך 2013.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מחלה כרונית משפיעה על חייו של הילד במישור הפיזי, חברתי, רגשי, וגם הלימודי. כדי שהילד יצליח בלימודיו וישתלב בפעילות הבית ספרית בצורה מיטבית נדרש תיאום מתמשך ומערך תמיכה בין המשפחה, בית הספר והבית חולים.
קרא עוד...
מידע על בית הספר
אנשי צוות
מרחבי למידה
אירועי תשע"ה
ארועי תשע"ד
הנושא השנתי
חגים בבית ספרנו
הכנה לניתוחים
טיפול באמנויות ובבעלי חיים
חדשות שלנו
ליצנים רפואיים
מידע על מחלות
العربية- arabic- ערבית
לוח אירועים בית ספרי
עמותות וארגונים למען הילד החולה
"יוצרים עם מחשבים"
פרסומים ועיתונות ילדים
ברכות ואיחולים
ארועי תשע"ג
ארועי תשע"ב
מאגר תמונות
מאגר קבצים
זכויות הילד החולה
למידה בשעת חירום
חיפוש באתר